Martini Rage 2014 - relacja z Torunia

Po emocjach związanych z zeszłoroczną wizytą Gumball 3000 w Polsce pozostaje nam zadowolenie się rodzimymi imprezami, w tym roku przez nasz kraj przejechał Martini Rage.

Nie wiem czy jest to kwestia słabej promocji samej imprezy, czy faktu, że obowiązki ostatnimi czasy wyłączyły mnie trochę ze śledzenia co się dzieje w świecie motoryzacji, ale o samej imprezie dowiedziałem się za sprawą przypadku. Gdyby nie przejeżdżający obok hotelu mój kolega po fachu — Sławek, prawdopodobnie o samej imprezie dowiedziałbym się z relacji kogoś innego. Dlatego drogi Sławku — dziękuję Ci bardzo!
Nie wgłębiałem się w to, jaką trasą jechał rajd i jakie zadania mieli do wykonania uczestnicy, jeśli ktoś z Was jest tym zainteresowany, to odsyłam na stronę organizatora. Z tego co wiem uczestnicy wystartowali z Warszawy, cała impreza zakończyła się za to w Mikołajkach. Toruń gościł rajd z 1. na 2. sierpnia.

Zobacz również: Goodyear - konferencja
Nie ukrywam, poszedłem sobie po prostu pooglądać samochody. Czy zrobiły na mnie wrażenie? Ciężkie pytanie, mówiąc szczerze, nawet jak na polskie realia skład imprezy nie był najbardziej zachwycający. Owszem, dwie Ultimy to na naszych drogach już coś, ale obie wcześniej miałem okazję wielokrotnie oglądać. Największe wrażenie zrobił na mnie Mercedes SL65 Black Series, głównie z racji tego, że nie miałem okazji nigdy mu się przyjrzeć.


Czy oceniam imprezę pozytywnie? Jak najbardziej, szczególnie, że to pierwsza impreza goszcząca tak egzotyczne samochody na terenie mojego miasta.
Czy wybrałbym się ponownie? Tak, ale nie dalej niż godzinę drogi od Torunia.
Wszystkie zdjęcia, jakie wykonałem możecie obejrzeć po kliknięciu TUTAJ.
Co prawda krótko, ale zrelacjonował Janek. Pozdrawiam i obiecuję, że na kolejny wpis na blogu nie trzeba będzie czekać tak długo jak na ten :).

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Stuttgart z przesiadką w Berlinie cz.2 Mercedes 450 SL (R107) - prace nad pokrywą silnika Napęd na przód - krótki przegląd koncepcji Na półmetku sezonu torowego 2014 DUB IT! Tuning Festiwal Stuttgart z przesiadką w Berlinie cz.1 Moja mała kolekcja samochodów Samochody, których nie znałeś [cz. 1] Koszulki motoryzacyjne 10 największych producentów samochodów na świecie [cz.1] Samochodowy przegląd filmowy Gran Turismo Polonia 2014 - relacja i wywiad Hungarian Drag Arena CLA - Mercedes nie dla emeryta Downsizing i koniec świata Testujemy nowy tor – jedziemy na Węgry Motowojaże: dwie stolice Dada: XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów Cultstyle 2014 Mikoszewo XX Moto Piknik No Limit – odwiedziny u starych znajomych Prawdziwe eldorado w lumpeksie Dada: Inauguracja Poznańskich Klasyków Nocą Najlepsze motoryzacyjne czasopisma Toyota pracuje nad lewitującym samochodem

Popularne w tym tygodniu:

Renault Clio R.S. 220 Trophy – test [wideo]